Studio fotograficzne do wynajęcia w Krakowie

Studio fotograficzne na wynajem to bardzo korzystna oferta dla fotografów i osób zajmujących filmowaniem. Studio fotograficzne w Krakowie można bez problemu wynająć na godziny o różnych porach i terminach. Wyposażone w sprzęt, garderobę oraz łazienkę.

W obecnych czasach wiele ekip fotograficznych i filmowych decyduje się wynająć studio fotograficzne zamiast posiadania studia na stałe. Wynajęcie studia fotograficznego na godziny lub na dni jest dobrym rozwiązaniem, gdyż z reguły oznacza mniejsze koszty niż posiadanie na stałe własnego studia. Wiele firm oferuje doskonałe studia fotograficzne zlokalizowane w dobrych miejscach, gdzie można z powodzeniem przeprowadzić udaną sesję zdjęciową czy nagrania filmowe.

Aby wynająć studio fotograficzne dobrze jest przejrzeć wiele ofert, szczególnie firm, które oferują studia fotograficzne na wynajem w odpowiadającej nam lokalizacji. Najlepiej wybrać studio fotograficzne znajdujące się w centrum miasta. Niebagatelne znaczenie ma właściwy dojazd i dobry parking w pobliżu. Nikt nie chce tracić dnia zdjęciowego na poszukiwanie miejsca do zaparkowania samochodu.

Wynajęcie studia fotograficznego łączy się z opłatami za czas wykorzystania studia. Poszczególne firmy wynajmujące studio fotograficzne różnie ustalają czas zdjęciowy w studio. Najczęściej stawka liczona jest jako stawka godzinowa wynajęcia studia. Jeśli czas wykorzystania studia zostanie przekroczony, wymagana jest opłata za każdą rozpoczętą godzinę pracy w studio. Wynajęcie studia fotograficznego należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Należy również brać pod uwagę, że firmy oferujące wynajem studia fotograficznego, pobierają opłatę w przypadku odwołania rezerwacji w krótkim okresie przed planowanym wynajmem. Firmy oferujące studia na wynajem różnie rozwiązują ten problem. Niemniej jednak z reguły rezygnacja  i odwołanie wynajmu na mniej niż 24 godziny przed sesją łączy się z opłatą. Nierzadko oznacza to konieczność zapłacenia 100 procent ceny wynajmu. Dodatkową opłatą z którą należy się liczyć, jest opłata za zużyte tło fotograficzne. Oznacza to, że jeśli kartonowe tło, z którego korzystamy w czasie sesji fotograficznej zostanie zabrudzone lub zniszczone, musimy za nie zapłacić. Zużyte tło oblicza się w metrach bieżących. Opłata za zużyte tło kartonowe dotyczy tylko tła, które było czyste, gdy nasza ekipa zajęła studio. Wiele studiów fotograficznych oferuje również sprzęt fotograficzny i oświetlenie, którego użycie jest wliczone w koszt wynajęcia studio fotograficznego.

Fotografia profesjonalna wymaga nie tylko odpowiedniego studia o dużej powierzchni oraz odpowiedniego oświetlenia i sprzętu fotograficznego. Niezbędne są także pomieszczenia dodatkowe, które przydają się w czasie profesjonalnej sesji zdjęciowej. Przydatne jest wydzielenie w studiu fotograficznym pomieszczenia socjalnego, gdzie można odpocząć, zjeść i napić się kawy czy herbaty. Ekipa fotograficzna czy filmowa potrzebuje przerw, aby wypocząć i zregenerować się do dalszej pracy. Dlatego niezbędna jest wygodna przestrzeń wypoczynkowa, jak również łazienka z wygodnym prysznicem.

W sesji zdjęciowej biorą często udział modele. Dlatego też profesjonalne studio fotograficzne musi posiadać garderobę i stanowiska do charakteryzacji. Miejsca, gdzie odbywa się nakładanie i poprawianie makijażu, muszą być wyposażone w wygodne fotele do makijażu oraz dobrze oświetlone lustra, najlepiej wyposażone w lampy umieszczone dookoła lustra.

Artykuł przygotowany na podstawie materiałów ze strony Studia Erica www.studioerica.pl profesjonalnego studia fotograficznego w Krakowie. Znajduje się w samym centrum, wyposażone w sprzęt oświetleniowy, garderobę, łazienkę oraz tworzy niezapomniany klimat. Studio Erica można wynająć w bardzo przystępnych cenach, posiada pakiety promocyjne a nawet możliwość wykupienia bonu podarunkowego. Możliwa jest również współpraca barterowa.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*