Dziecko na castingu

Zastanawiałeś się kiedyś, skąd biorą się w serialach i reklamach kilkuletnie dzieci albo niemowlęta, które powinny być raczej w wózku obok mamy, niż na planie filmowym? Okazuje się, że już od najmłodszych lat można zostać gwiazdą filmową, o ile tylko odpowiednio wcześniej rodzice zaprowadzą cię na casting.

To, że organizowane są dziś castingi do filmów, reklam czy castingi dla modelek nikogo już nie dziwi. Ale coraz większą popularnością cieszą się za oceanem, a także i w Polsce, castingi dla dzieci, a nawet castingi dla niemowląt, w których wyłaniane są już nie tylko mali aktorzy do różnego rodzaju produkcji filmowych, seriali telewizyjnych czy reklam, ale także małe piękności, które biorą udział w konkursach Miss czy w pokazach mody dziecięcej.

castingi dla dzieci

Na casting można przyprowadzić już kilkumiesięczne niemowlę, bo i takie castingi się w naszym kraju odbywają. Takie maluchy co prawda nie grają same w scenach filmowych czy reklamach, ale za to towarzyszą doświadczonym aktorom, którzy grają na przykład role świeżo upieczonych rodziców.

Nieco starsze dzieci angażowane są do reklam. Głównie są to reklamy artykułów dla niemowląt, takich jak mleko, środki pielęgnacyjne, zabawki, no i oczywiście pieluszki. Organizatorzy castingów podkreślają, że do reklamy najlepiej nadają się brzdące, które potrafią już raczkować, ale jednocześnie są na tyle małe, że nie mają jeszcze złych nawyków, nie są kapryśne ani złośliwe i dzięki temu można namówić je do “zagrania” odpowiedniej roli, jaką przewidział dla nich autor reklamy. Na castingach większe szanse mają także niemowlaki, które są z natury wesołe, bo takie dzieci chętniej oglądamy na naszych ekranach.

Castingi dla starszych dzieci, w wieku przedszkolnym, to prawdziwe popisy umiejętności malców. Kilkulatka można nauczyć przecież prostego wierszyka, który wyrecytuje przed komisją, można mu pokazać, jak ma się poruszać, jak uśmiechać i co mówić. Takie dzieci są wdzięcznymi aktorami i jeśli tylko nie są zbyt rozpieszczone – praca z nimi to sama przyjemność.

Zdecydowanie mniej przyjemne są castingi dla nastolatków. Tu przychodzi na ogół młodzież, która wie, czego chce i rozumie powagę sytuacji, a udział w castingu do reklamy czy castingu do filmu traktuje nie tylko jak przygodę, ale także jako wstęp do swojej zawodowej kariery, a nawet możliwość zarobienia pierwszych własnych pieniędzy. Nic więc dziwnego, że castingi dla nastolatków to nie tylko pokaz mody (zarówno dziewczyny, jak i chłopcy starają się ubrać jak najlepiej, by zaprezentować wszystkie swoje walory), ale również ogromna konkurencja i pokaz umiejętności. Młodzi ludzie doskonale rozumieją, czym jest rywalizacja, dlatego starają się wypaść jak najlepiej, by dostać upragnioną rolę.

castingi dla dzieci

Wraz z pojawieniem się w Polsce castingów dla dzieci i niemowląt, które miały stać się aktorami w reklamach i filmach, pojawiły się także castingi do wyborów małej Miss. Już kilkuletnie dziewczynki są na takie castingi przyprowadzane przez matki, które uważają, że to właśnie ich córka powinna zostać królową piękności. Małe piękności ubierane są w suknie podobne do tych, które nosi się na wielkich balach, czesane są w koki, malowane, jak dorosłe kobiety, wysyłane do solarium, niektórym nawet zakłada się sztuczne zęby, żeby nie było widać, że mają ubytki w uzębieniu.

Castingi dla dzieci budzą niezmiennie kontrowersje i wątpliwości – czy to dobrze, że maluchy, które nie mogą jeszcze o sobie decydować, przyprowadzane są przez rodziców na przesłuchania, z których i tak niewiele rozumieją. Przeciwnicy uważają, że w ten sposób rodzice rekompensują sobie własne niespełnione marzenia. Zwolennicy castingów dla dzieci uważają, że im wcześniej da się dziecku możliwość zrobienia kariery, tym lepiej dla niego. Jedno jest pewne – liczne przykłady gwiazd, które zaczynały w bardzo młodym wieku – na przykład bliźniaczek Olsen, które zanim nauczyły się mówić, grały w popularnym w latach 90-tych serialu “Pełna chata” – pokazują, że castingi mogą być wstępem do kariery i sposobem na zarobienie dużych sum już w wieku przedszkolnym.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*