Jaka fototapeta do biura?

Położenie fototapety w biurze może być dobrym pomysłem na zmianę wyglądu naszej agencji hostess. Niestety znaczną część naszego życia spędzamy w pracy. Warto więc zatroszczyć się o to, abyśmy czuli się w tym miejscu jak najlepiej.

Remont biura i zmiana jego wyglądu może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i efektywność naszej pracy. Trzeba jednak zrobić to w sposób przemyślany, gdyż nie zawsze będziemy mieli wolną rękę i możliwość puszczenia wodzy naszej wyobraźni.

Podstawową kwestią, którą trzeba mieć na względzie jest to czy w naszym biurze przyjmujemy klientów, partnerów biznesowych i podwładnych. Jeżeli w biurze będziemy sami i nikt oprócz nas nie będzie oglądał tego pomieszczenia, to sprawa jest prosta i w zasadzie możemy wybrać dowolną fototapetę. Warto jednak mieć na uwadze, że w miejscu pracy powinny być obecne barwy, które zmotywują nas do działania, np. taką rolę spełnią wszystkie odcienie czerwieni. Powinniśmy unikać kolorów uspokajających: szarości, bieli czy beżu. Te kolory wspaniale sprawdzą się w miejscach, w których chcemy odpocząć i się zregenerować, jednak nie nadają się do pomieszczeń, w których pracujemy.

biuro 

Jeżeli w biurze będziemy przyjmować jakieś osoby, to nasza swoboda zostaje poważnie ograniczona. W takim przypadku motyw fototapety musi być dopasowany do naszej profesji i zajmowanego przez nas stanowiska. Nie sposób oczekiwać, że będzie poważany team leader u którego na ścianie będzie Kubuś Puchatek, a wielkim wzięciem będzie się cieszył notariusz w którego gabinecie zawiśnie fototapeta z tancerkami z Moulin Rouge.

Motyw obecny na fototapecie musi być dopasowany do naszego zawodu oraz oczekiwań klientów i partnerów biznesowych, który będziemy przyjmować. Na przykład przedstawiciele zawodów prawniczych powinni wybrać motyw w stonowanych kolorach, który nie będzie się zbytnio rzucał w oczy. Przecież ich klientami są ludzie, którzy mają kłopoty więc wygląd gabinetu powinien działać uspokajająco, a motyw wydrukowany na fototapecie powinien być stonowany, niezbyt wyszukany ale jednak posiadający klasę.

Przedstawiciele kadry zarządzającej mogą sobie pozwolić na więcej nonszalancji, jednak wystrój ich gabinetu nie może budzić śmieszności. Dobrym rozwiązaniem będzie fototapeta z panoramą miasta lub spersonalizowana fototapeta, na której widać osobę, do której należy gabinet, np. podczas realizacji pasji – gry w golfa, wspinaczki górskiej, etc.

Osoby pracujące w zawodach, w których nie wymaga się formalnego ubioru mogą sobie pozwolić na bardzo dużo swobody w wyborze fototapety. W niektórych przypadkach może to być element reklamy i wabik na klientów. Interesującym pomysłem wydaje się np. zastosowanie fototapety 3D w salonie fryzjerskim lub gabinecie lekarskim dla dzieci. Jeżeli chodzi o ten ostatni przykład, to wykorzystanie popularnego motywu z bajki powinno sprawić, że małe dzieci chętniej będą się poddawały badaniom lekarskim i dzielnie zniosą ewentualne zastrzyki.

Dobór fototapety do biura jest zatem przede wszystkim uzależniony od profesji, osoby, która w tym biurze zasiada oraz od gości, klientów, których w tym biurze przyjmuje. Dyrektorzy, prawnicy, adwokaci czy osoby zarządzające, powinni wybierać klasyczne, stonowane, fasony fototapet. Unikać należy w takich biurach ekstrawagancji i nie należy również puszczać wodzy fantazji przy wyborze motywu czy projektu tapety, która ma zawisnąć w gabinecie. Inaczej wygląda sytuacja z wyborem fototapety dla biur, w których pracują osoby zawodów niższego szczebla. Mogą oni pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji, czy uwzględnić w swoim miejscu pracy na fototapecie motywy i wzory mniej formalne, a nawet przemycić tam swoje własne upodobania czy preferencje.

Niezależnie od zawodu jaki wykonujemy, przede wszystkim warto pamiętać, że gabinet czy biuro, w którym pracujemy, jest to miejsce, pokazujące i odzwierciedlające nas samych.

Artykuł powstał na podstawie serwisu Dekowizja https://www.dekowizja.pl, oferującego fototapety przedstawiające motywy z różnych dziedzin, dlatego łatwo możemy znaleźć tam wzór pasujący do naszej profesji. Serwis oferuje również fototapety do mieszkań i innych powierzchni.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*