Podcinanie końcówek, a ich wzrost

Jednym z najpopularniejszych mitów krążących wokół włosów jest to, że ich regularne podcinanie sprawia, że rosną szybciej, są gęstsze i są w lepszej kondycji. Czasem wskazuje się nawet na cotygodniowe, minimalne podcinanie końcówek, w celu przyspieszenia możliwości wzrostu włosa.

scissors-1126805_640

Niestety jest to absurd, bowiem włosy rosną od cebulki – jak więc ich skrócenie ma wpłynąć na gęstość, czy szybkość pojawiania się kolejnych centymetrów?

Oczywiście regularna pielęgnacja włosów ma wpływ na stan naszej fryzury. Lepiej się układa, wygląda zdrowiej, pozbywamy się zniszczonej części.
Samo stymulowanie włosa do wzrostu będzie zależne od różnego rodzaju specyfików – często naturalnych bądź masażu głowy, które pobudzą cebulki do pracy i zagwarantują nam olśniewającą fryzurę, zwiększenie długości i większy niż zazwyczaj odrost.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*