Szczoteczki elektryczne – hollywoodzki uśmiech w zasięgu ręki!

Każdy z nas marzy o pięknym białym uśmiechu. Stajemy na głowie, aby poprawić stan naszych zębów. Szczoteczki elektryczne mogą nam w tym pomóc.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że codzienne mycie zębów jest niezwykle istotne. Jednak wielu nie wie, w jaki sposób czyścić zęby skutecznie. Używanie zwykłej szczoteczki manualnej może nie wystarczyć. Co powiesz na szczoteczkę elektryczną?

Zapewne niektórzy z was powiedzą, że używają zwykłej szczoteczki? całe życie i nie potrzebują niczego lepszego. Jednak musisz wiedzieć, że szczoteczka manualna nie jest w stanie dokładnie wyczyścić zębów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ zwykła szczoteczka nie dociera do trudno dostępnych miejsc, np. przestrzeni międzyzębowych. To powoduje, że resztki jedzenia pozostają w tych miejscach i stają się przyczyną wielu chorób zębów i jamy ustnej. Na pierwszy rzut oka może ci się wydawać, że twoja szczoteczka manualna jest dokładna i skuteczna, jednak niestety nie jest to do końca prawda. Mając to na uwadze, warto przemyśleć tę sprawę i porządnie zadbać o swoje zęby. Zainwestuj w szczoteczkę elektryczną!

czyszczenie zębów szczoteczka elektryczną

czyszczenie zębów szczoteczka elektryczną

Ta zmiana jest w pełni uzasadniona. Podstawową zaletą tych szczoteczek jest to, że wykonują znacznie więcej ruchów niż jesteśmy w stanie wykonać sami podczas mycia zębów zwykłą szczoteczką manualną, dzięki czemu czyszczą zęby dokładniej i znacznie skuteczniej. Ponadto szczoteczki elektryczne zostały wyposażone w timer (dwuminutowy), który pomaga kontrolować długość szczotkowania. Czas szczotkowania jest bardzo istotny dla zdrowia naszych zębów – zbyt krótkie mycie może spowodować, że wiele zanieczyszczeń pozostanie w jamie ustanej, przez co codzienna pielęgnacja nie będzie efektywna. Warto o tym pamiętać. Trzeba też dodać, że szczoteczki elektryczne są w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, pozostawiając zęby czyste, gładkie i bielsze. Czy właśnie nie o takich zębach wszyscy marzymy?

Przed zakupem szczoteczki elektrycznej warto zapoznać się z ofertą producentów. Uwierzcie mi, wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego warto dokładniej poznać ten rynek, aby móc dokonać dobrego i odpowiedzialnego zakupu. Do grypy szczoteczek elektrycznych zaliczamy: szczoteczki rotacyjne, ultradźwiękowe (ich działanie jest oparte na ultradźwiękach, które mają za zadanie rozbijać wszelkie zanieczyszczenia bez konieczności mechanicznego szczotkowania) oraz soniczne (do czyszczenia wykorzystują fale dźwiękowe, a włosie jest wprawiane w ruch wymiatający). Jeśli masz problemy z dziąsłami, zdecyduj się na szczoteczkę soniczną lub ultradźwiękową, gdyż są one zdecydowanie delikatniejsze dla dziąseł – nie powodują ich podrażnień. Natomiast szczoteczki rotacyjne, owszem, dokładnie usuwają płytkę nazębną, dzięki czemu nasze zęby stają się czyste, lśniące i gładkie, jednak opierają się na ruchu ściernym i dość mocnym, który niestety nie jest odpowiedni dla wrażliwych dziąseł – może je podrażniać oraz powodować odsłonięcie szyjek zębowych (szczególnie wtedy, gdy używa się końcówek ze zbyt twardym włosiem). Przed zakupem koniecznie weź to pod uwagę.

Artykuł powstał dzięki serwisowi www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne, na którym z pewnością znajdziesz odpowiednią dla siebie szczoteczkę do zębów. Koniecznie tam zajrzyj! Zadbaj o swoje zęby i ciesz się pięknym hollywoodzkim uśmiechem!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*