Sesja zdjęciowa – jak się przygotować?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? Pierwsza sesja zdjęciowa to dla każdego nowe doświadczenie. Nie tylko fotograf jest odpowiedzialny za powodzenie sesji. Samo przygotowanie nie wymaga dużego nakładu pracy lecz konsekwencji i zaangażowania.

jak przygotowac sie do sesji

Pytanie o przygotowanie do sesji zdjęciowej zadawane jest bardzo często, a odpowiedź na nie znajdziesz w tym artykule. Najpierw trzeba zacząć od celu jaki chcesz osiągnąć za pomocą sesji zdjęciowej. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na kliencie, by być może otrzymać od niego kolejne zlecenia, musisz odpowiednio przygotować się do sesji. Poza najważniejszym czynnikiem, jakim jest głowa pełna pomysłów, pewność siebie i poczucie humoru, musisz pamiętać o niektórych bardziej „przyziemnych” aspektach.

Czego nie robić przed sesją?

Nie farbuj sama włosów
Nigdy tak naprawdę nie wiesz co wyjdzie, ponadto tego zabiegu nie można cofnąć, gdy wyjdzie coś nie tak, pozostaje albo przesunąć sesję albo zrobić ją z tym co wyszło nam na głowie.

Nie używaj nowych, niesprawdzonych kosmetyków
Nie wiesz, jak Twoja buzia zareaguje na dane specyfiki, może być tak, że nic Ci nie będzie a może się wydarzyć najgorsze czyli czerwone plamy, pryszcze albo poparzenie skóry. Każdą niedoskonałość można zakamuflować makijażem lecz gdy wystąpi alergia nie ma możliwości tego zakryć. Aparat wychwyci każdą niedoskonałość.

Nie korzystaj z solarium, jeśli nigdy tego nie robiłaś
Efekt jest jeden – czerwona piekąca buzia, każdy kosmetyk może źle się aplikować na poparzonej buzi, a wykonane zdjęcia nie będą dobrze wyglądały,

Wizyta u kosmetyczki nie jest wskazana
Pójście do kosmetyczki dzień przed sesją zdjęciową nie wróży niczego dobrego. Efekt może być odwrotny niż zamierzony.

Impreza – przed zdjęciami nie pij
Alkohol i zabawa do białego rana to nie jest dobry pomysł, ból głowy, kac i długie godziny na sesji zdjęciowej to nie tylko męczarnie dla Ciebie ale i fotografa, gdyż nie dasz z siebie wszystkiego, tracisz czas oprócz tego praca z fotografem będzie znacznie utrudniona.

Wiemy już, czego nie robić a jak przygotować się do sesji?

Sen – dobrze się wyśpij
Często się mówi, że czas na sen będzie później, lecz jeśli sesja ma się ukończyć powodzeniem to sen jest nieodzownym elementem tego założenia. Dobrze zregenerowane ciało, buzia jest świeża, odżywiona i pełna energii. Jeśli dobrze się nie wyśpisz, na każdym zdjęciu znajdziesz podkrążone oczy, zmęczoną twarz a tego nie chcesz za równo, Ty jak i fotograf. Stres przed sesją będzie, lecz to ma być dobra zabawa i spełnienie marzeń. Głowa do góry.

przygotowanie do sesji

Włosy, paznokcie i stopy – zadbaj o nie przed sesją
Gdy sesja zdjęciowa ma dotyczyć detali to zarówno stopy, jak i dłonie powinny być dobrze nawilżone. Ponadto przed sesją nie nakładaj skarpetek ponieważ gumka, która odciśnie się na stopie schodzi dopiero po 40 minutach a to znacznie wydłuży waszą sesję. Paznokcie powinny być równe – nie wolno ich obgryzać.

Fryzura – rozpuść włosy przed sesją
Włosy powinny być błyszczące, dobrze wymodelowane lecz nie spinaj ich w ciasny kucyk, włosy powinny być rozpuszczone lub naturalnie skręcone. Gdy przyjdziesz w warkoczykach czy koku stylistka będzie musiała dużo czasu poświęcić Twojej fryzurze, która ma być dopełnieniem sesji zdjęciowej.

Przygotowanie do sesji nie jest trudne. Najważniejsze jest pielęgnacja naszego ciała cały czas a nie tylko na poczet sesji zdjęciowej. Bardzo ważna jest również świadomość, że za powodzenie sesji odpowiedzialny jest nie tylko fotograf lecz my sami. Jeżeli niczego od siebie nie damy to nie oszukujmy się aparat nie wyeliminuje naszych niedoskonałości albo nie schowa kompleksów. Przygotowanie do sesji jest bardzo ważne w pracy każdej modelki i to powinniśmy sobie uświadomić już na samym początku. Bez pracy nie ma kołaczy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*